Wizyta w Planetarium i zwiedzanie dworca kolejowego Łódź Fabryczna

Dnia 22 lutego, klasa Id była na wycieczce w nowoczesnym Planetarium, zlokalizowanym w budynku, dawnej elektrociepłowni EC1. Oglądaliśmy bardzo ciekawy seans „ Kosmos dla najmłodszych”. Za pomocą nowoczesnych technologii, z prędkością światła, przenieśliśmy się w niesamowitą przestrzeń kosmiczną. W trakcie seansu mogliśmy z bliska oglądać Planety, Księżyc, Drogę Mleczną, różne gwiazdozbiory i wiele innych ciekawych zjawisk. Okazało się, że wiele dzieci interesuje się przestrzenią kosmiczną i ma na ten temat bogatą wiedzę.
Przed seansem w Planetarium odwiedziliśmy jeszcze jedno ciekawe i nowe miejsce w Łodzi- dworzec kolejowy Łódź- Fabryczna. Byliśmy zdumieni i oczarowani połączeniem nowoczesności dworca z dawną kulturą naszego miasta. Szczególnie podobały nam się odrestaurowane kamienice i murale, które są przecież wizytówką i elementem charakterystycznym wielokulturowej Łodzi.
Z przyjemnością patrzyliśmy też na odjazd nowoczesnych pociągów, w tunelu zlokalizowanym wiele metrów pod ziemią. Obiecaliśmy sobie, że w trzeciej klasie wszyscy wspólnie pojedziemy pociągiem do Warszawy