MOJP

Mała Olimpiada Języka Polskiego startowała w roku szkolnym 2011/2012 jako konkurs dla szkół z dzielnicy Łódź-Widzew. Już rok później objęła swym zasięgiem całą Łódź. Od roku szkolnego 2012/2013 regularnie otrzymujemy patronat Dyrektora Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz Łódzkiego Kuratora Oświaty.

Nasz konkurs ma na celu wyłonienie i wspieranie w rozwoju uczniów zdolnych ze szkół w Łodzi i w województwie łódzkim. Głównym celem Małej Olimpiady jest rozwijanie zainteresowania uczniów językiem ojczystym, propagowanie poprawności językowej oraz rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań humanistycznych młodych ludzi. Dajemy im szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności we wszystkich obszarach języka: szeroko pojętej wiedzy o języku, tworzeniu dłuższych i krótszych tekstów pisemnych, czytaniu ze zrozumieniem, wyszukiwaniu informacji i korzystaniu z nich a także prezentowaniu efektów własnej pracy na forum.

ARCHIWUM: