Historia

Z kart szkolnych kronik wynika, że data powstania szkoły to rok 1922. Mieściła się ona wtedy przy ulicy Kopcińskiego. W 1977 roku szkoła przeniosła swoją siedzibę do nowo wybudowanego budynku przy ulicy Ćwiklińskiej 9 i tu jest do dnia dzisiejszego.
Pierwszym dyrektorem szkoły była pani Janina Gałązka. Z nazwisk pedagogów możemy odnaleźć Urszulę Stawińską, Bożennę Rybińską, Barbarę Adamską i Zdzisławę Zagłobę. Wraz z rozbudową osiedla mieszkaniowego Widzew Wschód zwiększyła się liczba uczniów. Szkoła musiała pracować na trzy zmiany w godzinach 7.45 do 18.00. W roku 1984 kierownictwo szkoły objęła Bogumiła Woźna. Szkoła zyskała miano dobrej placówki.

Wysoki poziom nauczania, dobre zaopatrzenie w pomoce dydaktyczne sprawiły, że stała się szkołą ćwiczeń, co trwa do chwili obecnej.
To tu odbywają praktyki studenci, a także łódzcy nauczyciele uczestniczą w lekcjach pokazowych. W tym czasie zaczynają również swoją działalność „Pędziwiatry” – zespół taneczny.
Od rana do wieczora słychać śpiew, można podziwiać taniec, a także grę na instrumentach, zwłaszcza na flecie. Zespół „Pędziwiatry” systematycznie odbywa koncerty w Łódzkiej Filharmonii.

Od roku 1998 „rządy” w szkole obejmuje dyrektor Agnieszka Błażejczyk. Mimo ciężkich czasów w oświacie (zmniejszających się nakładów finansowych) nasza szkoła jest przebudowywana, remontowana, wyposażana w pomoce naukowe. Powstają m.in. dwie nowoczesne pracownie komputerowe oraz centrum multimedialne w bibliotece szkolnej. Istotnie zmienia się wygląd zewnętrznej elewacji szkoły.

Nasza szkoła tętni życiem. Szeroka oferta zajęć pozalekcyjnych przyciąga dzieci i Rodziców.