Podsumowanie półkolonii zimowych!

W naszej szkole jak co roku odbyły się półkolonie podczas ferii zimowych.

Przez dwa tygodnie dzieci rozwijały swoje uzdolnienia, bawiły się oraz poznawały nasze miasto.

Można śmiało powiedzieć, że ten czas upłynął wszystkim uczestnikom zimowisk pod hasłem świetna zabawa!

W zimowiskach wzięło udział 90 dzieci, które podzielono na dwie grupy po 45 dzieci. Każdego tygodnia czterdziestu pięcioro dzieci miało taki sam program.

Przedstawimy, co ciekawego najmłodsi przez ten czas robili.

· Dzieci mogły odprężyć się oraz poznać nowego bohatera animacji oglądając film „Zadziwiający kot Maurycy” w Multikinie w centrum miasta. Wyjazd do kina był o tyle ciekawy, że pojechaliśmy tam tramwajem.

· Najmłodsi brali udział w zajęciach komputerowych poznając programy Scratch, Pivot Animation i Paint 3D. Poza tym mogły kodować i programować roboty Doth oraz Photon.

· W naszej szkole stawiamy bardzo na sport, dlatego nie zabrakło atrakcji na sali gimnastycznej. Dzieci mogły zagrać mecze w różnych dyscyplinach pod okiem wykwalifikowanej kadry.

· Uczestnicy zimowisk brali udział w warsztatach kulinarnych podczas, których nauczyły się robić samodzielnie gofry. To był wyjątkowo pyszny dzień!

· Mając na uwadze dobro innych dzieci wzięły udział w warsztatach w Black Word „Zobacz to, co niewidzialne”. Każdy uczestnik mógł przekonać się jak to jest być osobą niewidomą. To była niezwykle wzruszająca lekcja empatii.

· Ruch to zdrowie, dlatego całą grupą wybraliśmy się do sali zabaw „Kajtek”. Dzieci mogły dać upust swojej energii, doskonalić umiejętność zabawy w grupie.

· Odwiedziła nas przesympatyczna Pani Ewa ze swoim psem Sarą. Dzieci wzięły udział w dogoterapii, dzięki której uczestnicy poznali psią naturę i zachowanie.

· Oprócz tylu fantastycznych wydarzeń, w których dzieci mogły wziąć udział, odbyły się warsztaty z muzykoterapii, zajęcia plastyczne, karaoke oraz quiz tematyczny.

To naprawdę wartościowy czas i najlepszy, bo spędzony w naszej szkole SP34.