Lekcja z Ozobotem

Niedawno klasa 1b uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez licencjonowanego nauczyciela-instruktora p. Jacka Suligę. Zajęcia miały na celu świetną zabawę połączoną z nauką programowania z wykorzystaniem ozobotów.

Ozoboty, to małe eduroboty, które można programować z niespotykaną łatwością. Dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej mogą zgłębiać tajniki programowania z użyciem jedynie kredek lub flamastrów.
Taka technologia czyni z ozobotów rozwiązanie idealne do oswajania już najmłodszych uczniów z podstawami dziedziny programowania. Ozobot rozpoznaje odpowiednie sekwencje kolorowych linii i podąża ich śladem. Za pomocą kredek lub flamastrów możemy w prosty sposób napisać pierwszy program.

Uczniowie klasy 1b poznali pierwsze kroki programowania i bardzo podobały im się takie zajęcia. Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Klasa I b