Wycieczka do Borysewa

Uczniowie klasy IIa dnia 18 września 2019r. mieli przyjemność zwiedzić ZOO w Borysewie. Słoneczna pogoda sprawiła, że wszystkie zwierzaki prezentowały się w pełnej krasie. Dzieci rozpoczęły wizytę od przejażdżki kolejką i wysłuchania ciekawostek o mieszkańcach. Olbrzymią frajdę sprawiło pokazowe karmienie białych tygrysów i jak zawsze ciekawska foka Dawid. Pobyt w Mini ZOO zaowocował przełamaniem obaw przed rogatymi kozami i śmiesznie brykającymi koźlętami oraz wełnistymi kulkami czyli owcami. Duże wrażenie zrobił świat wodny z niemal nieruchomo wypoczywającymi drapieżnikami. W drodze powrotnej wielokrotnie dało się słyszeć „ Czy jeszcze kiedyś tu przyjedziemy?”.
Wycieczka odbyła się dzięki wsparciu Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole, które już nie raz towarzyszyło naszym dzieciom w ich szkolnej przygodzie. Bardzo dziękujemy.

Tekst: Katarzyna Andrzejkowicz